Wojciech Martynowicz

Debata nad Zbiorem "Z" IPN

15 maja 2017 roku na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się debata pt. “Ujawnienie dokumentów Zbioru Zastrzeżonego IPN – za i przeciw”.

Vincent V. Severski

O Fundacji Po.Int

"W Fundacji jesteśmy o różnych poglądach, bardzo dobrze, ale jesteśmy po to żeby o nich rozmawiać a nie kłócić się, budować mury i rozkopywać kraj na pół. Taki jest cel tej Fundacji - żeby Polska była lepsza."

Vincent V. Severski

Szpiegostwo - prawda i fikcja - proza Vincenta V. Severskiego

Koledzy z branży czytają moje książki, a szpiedzy zazwyczaj nie przepadają za literaturą szpiegowską… - tak Vincent V. Severski, były oficer wywiadu i pisarz odpowiada na pytanie, ile w jego twórczości jest fikcji, a ile prawdy o tajnym świecie.

Fundacja Po.Int

Seminarium Fundacji Po.Int podczas MSPO 2016

8 września w trakcie Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego (MSPO) w Kielcach odbyło się seminarium zorganizowane przez Fundację Po.Int. Tytuł seminarium to: „Dyskretny urok pracy wywiadowczej. Za kulisami jawnych działań w przemyśle obronnym”. 

Tomasz Aleksandrowicz i Witold Sokała

Walka informacyjna po rosyjsku

Eksperci Fundacji Po.Int - dr hab. Tomasz Aleksandrowicz oraz dr Witold Sokała między innymi o tym: na czym polega rosyjska strategia wobec Zachodu, jaką rolę odgrywa w niej walka informacyjna i międzynarodowy terroryzm, jak wolne państwa powinny odpowiadać na agresję i prowokacje Kremla.